przedszkole babytown
przedszkole babytown
przedszkole babytown
przedszkole babytown
przedszkole babytown
przedszkole babytown
Pprzeczytaj również o:

Zajęcia dodatkowe


1. Rytmika

Zajęcia rytmiczne łączą wszystkie formy umuzykalnienia dzieci w wieku przedszkolnym tj. nauka i śpiewanie piosenek, spontaniczny ruch przy muzyce, słuchanie różnych rodzajów muzyki, grę na prostych instrumentach perkusyjnych oraz tańczenie prostych układów ruchowych.
Pozwalają na rozwój aktywności twórczej dziecka w zakresie działania inspirowanego muzyką, rozwijają wrażliwość słuchową dziecka i kształtują umiejętność właściwego odbioru muzyki.

Częstotliwość zajęć: 2 x w miesiącu (30 minut)

2. Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia te mają na celu profilaktykę wad postawy, kształtują prawidłową sylwetkę małego dziecka, wzmacniają duże grupy mięśniowe, rozwijają ogólną sprawność i koordynację ruchową, zachęcają dzieci do aktywności ruchowej.

Częstotliwość zajęć: 1 x tygodniowo (30 minut)

3. Zajęcia ruchowe z elementami aerobiku i zumby

Zumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Proste kroki taneczne i motywująca muzyka stwarza atmosferę w której dzieci nie zauważają, że ćwiczą. Co za tym idzie ćwiczenia poranne to dla naszych przedszkolaków już nie nudna konieczność, ale …ŚWIETNA ZABAWA.

Częstotliwość zajęć: codziennie 10 -15 minut

4. Logopedia grupowa

Kiedy dziecko wchodzi w wiek przedszkolny, znacznie poszerza się krąg osób, z którymi porozumiewa się za pomocą mowy. By komunikacja z rówieśnikami w grupie oraz osobami dorosłymi była satysfakcjonująca, umiejętności językowe dziecka powinny być na znacznie wyższym poziomie niż w okresie, gdy jedynym środowiskiem była rodzina. 

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola objęte są opieką logopedy prowadzącego grupowe zajęcia logopedyczne pt."Wesoła gimnastyka buzi i języka".Każde spotkanie z dziećmi ma określony temat, a w nim zawarte są: usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczenia słuchowe i fonacyjne, ćwiczenia manualne i ruchowe, przystosowanie do życia społecznego, zdobywanie wiedzy oraz inspirowanie dzieci do pracy twórczej.Częstotliwość zajęć: 1 x tygodniowo ( 30 minut )5. Zajęcia plastyczne

Jednym z podstawowych założeń współczesnej pedagogiki jest dbanie o to, by dziecko mogło samo realizować się i urzeczywistniać. Charakterystyczna dla dziecka w wieku przedszkolnym jest chęć działania, aktywność, wyrażanie siebie na różnorodne sposoby. Potrzeba wypowiadania się, uwypukla się w twórczości plastycznej. Dzieci bardzo chętnie podejmują działalność twórczą, która jest dla nich przygodą w obcowaniu ze światem a przede wszystkim odzwierciedleniem ich codziennych przeżyć.  

Nasi nauczyciele wykorzystując szereg materiałów naturalnych jak np. ziarna zbóż, surowce wtórne oraz bogatą gamę pomocy plastycznych a także stosując ciekawe i innowacyjne techniki plastyczne,dbają o to, by prace naszych podopiecznych były ciekawe i kreatywne.Częstotliwość zajęć: zajęcia plastyczne skorelowane są z aktualnie realizowaną tematyką zajęć kompleksowych6. Ceramika

Grupy „0” w naszym przedszkolu oprócz zajęć z plastyki, mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z garncarstwa i ceramiki, które są nie tylko zajęciami praktycznymi, ale odwołują się do sztuki ludowej. Poznając zdobnictwo dzieci rozwijają wrażliwość kolorystyczną.

Prace które powstają na zajęciach, możemy podzielić na trzy etapy:

Etap I – to pomysł na pracę ( tutaj dostarczamy inspiracji poprzez pokaz rękodzieła artystycznego, jednak końcowy wybór należy do uczestnika warsztatów

Etap II – to twórcze działania dzieci ( praca z gliną ), zakończone wytworzeniem zaplanowanej przez dzieci pracy

Etap III – to zdobnictwo uprzednio wypalonych wytworów naszych przedszkolaków


Częstotliwość zajęć: 1 x w miesiącu 1 godzina


7. Warsztaty teatralne


Częstotliwość zajęć: 1 x w miesiącu 1 godzina


8. Mały Ratownik - Pierwsza Pomoc

Wychodząc z założenia, że dzieci działają instynktownie: są otwarte i bezpośrednie – nie wykazują blokady i nie odczuwają strachu , a co za tym idzie należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy, uruchomiliśmy na terenie naszego przedszkola cykl zajęć „Mały Ratownik”.  Podczas specjalnych pokazów w grupach, dzieci mogą poczuć się jak mali ratownicy. Poznają procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwują czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Pod czujnym okiem pana ratownika mogą samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.Częstotliwość zajęć: 1 x na 2 miesiące 1 godzina


  

 

9. Zajęcia ruchowo – taneczne (taniec towarzyski)

Zajęcia taneczne są doskonałą formą aktywności ruchowej dla najmłodszych: umuzykalniają, kształtują prawidłową sylwetkę i koordynację ruchową, wspomagają rozwój psychomotoryczny. Zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem, która jest dla dzieci pierwszą usystematyzowaną formą ruchu. Uczestnictwo w zajęciach pozwala pozbyć się nadmiaru energii, polepszyć koordynację ruchową, uczy, że posiadanie hobby jest ważnym elementem życia codziennego.Częstotliwość zajęć: 2 x w tygodniu 30 minut


10. Zajęcia taneczne (Mateusz Szałański)

  • Balet

Taniec klasyczny to technika dążąca do czystości formy i estetyki ruchu. Jej przesłaniem jest osiąganie harmonii i ładu w tańcu, piękna rysunku ciała, płynności ruchów. Podczas zajęć baletowych nasze przedszkolaki uczą się i ćwiczą naukę baletowych kroków rozwijających taneczną rozwartość, giętkość, stabilność, lekki i wysoki skok, swobodne i plastyczne władanie rękami, precyzyjną koordynację ruchów oraz naukę choreografii i improwizacji połączonej z elementami dramy, podczas której dzieci otwierają się indywidualnie na muzykę czerpiąc z niej emocje wyrażane poprzez ruch. Wychowankowie ćwiczą przy muzyce klasycznej i filmowej. 

  • Hip-hop

To zajęcia dla przedszkolaków posiadających niespożyte pokłady energii.Jeśli takie jest też Twoje dziecko, nie zwlekaj - ten rodzaj zajęć to w naszym przedszkolu jedna z najbardziej energetycznych i ekspresyjnych form rozwijania zainteresowań dzieci. Głównym celem zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawowymi krokami w stylu hip-hop oraz nauka prostych układów tanecznych. Zajęcia te zapewniają nie tylko dobrą zabawę najmłodszym, ale również wszechstronnie je rozwijają. Dzieci dobrze rozumieją tą technikę taneczną a niejednokrotnie same potrafią układać proste kroki i pozycje. 

Częstotliwość zajęć: 1 x w tygodniu 45 minut


11. „Mały Poliglota”

  • J. niemiecki – to zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego germanistę. Atrakcyjne i ciekawe scenariusze stanowią okazję do poznawania nowych słówek i konstrukcji językowych, a przyjazna atmosfera i zabawowy charakter oraz różnorodność proponowanych piosenek, wyliczanek, kolorowanek, rebusów i zgadywanek ,trafia do serc dzieci, gwarantując przy tym doskonałą rozrywkę połączoną ze skuteczną nauką języka niemieckiego.

Częstotliwość zajęć: 2 x w tygodniu 30 minut12. Język angielski

W CHWILI OBECNEJ NA TERENIE PRZEDSZKOLA

 

DZIAŁAJĄ 4 ANGIELSKIE  ODDZIAŁY :

 

  • Grupa „OXFORD TEAM” – 4-latki

  • Grupa „0” „LONDON TEAM" – 5-latki

  • Grupa „CAMBRIDGE TEAM” – 4-latki

  • Grupa "0" "MANCHESTER TEAM " - 5-latki


W KTÓRYCH LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO TOWARZYSZY NAUCZYCIELOWI 4 GODZINY DZIENNIE, PROWADZĄC ZAJĘCIA I ZABAWY W JĘZYKU ANGIELSKIM.

W grupach tych, dzieci osłuchują się z językiem obcym, podczas 4 godzin pracy lektora, który towarzyszy nauczycielowi prowadzącemu. Tym samym wszelkiego rodzaju działania organizacyjne, edukacyjne i wychowawcze w języku polskim przeplatane są i zastępowane poleceniami, zwrotami oraz informacjami kierowanymi do dzieci w języku obcym.
Stosowane zwroty i określenia dotyczą najbliższego otoczenia dziecka (przedmiotów, codziennych sytuacji). Dopiero kolejnym etapem jest zachęcanie dzieci do wypowiadania poznanego wcześniej słownictwa. Dzieci uczą się również wierszyków, piosenek, rymowanek i wyklaskiwanek w języku obcym, a podejmowane przez nauczyciela działania nazwać można krótko – zabawą językową, której finałem są godzinne zintensyfikowane zajęcia w języku angielskim.


Ofrerta przedszkola

Oferujemy:
-doświadczoną kadrę wychowawców
-elastyczne i dopasowane godziny otwarcia (od 5.00 rano do 21.00 pod warunkiem uzbierania się grupy),
-monitoring - przez cały czas możesz obserwować swoje dziecko na swoim komputerze otrzymując hasło i login dzięki kamerom umieszczonym wewnątrz sal,
-możliwość pozostawienia dziecka na dowolną liczbę godzin,
-BABY CALL- niezależnie od tego czy Twoje dziecko uczęszcza do naszej placówki czy też nie; jeżeli coś Ci wypadnie zadzwoń do nas a my poinformujemy Cię czy danego dnia  będziemy dysponować wolnym miejscem,
-bezpłatną adaptacje( tylko w żłobku) przez pierwszy tydzień możesz zostawać z dzieckiem w celu potwierdzenia, że Twoja pociecha jest u nas bezpieczna i szczęśliwa,
-dobrze wyposażony plac zabaw wokół budynku,
-nauka języków obcych
-organizowanie uroczystości takich jak dzień matki, dzień dziecka, bal karnawałowy, mikołajki,
-wycieczki
-podział dzieci na grupy wiekowe
-program i zajęcia dostosowane do wieku dziecka
-czynne przez cały rok
Bełchatów
kuratorium oświaty w łodzi
europejski fundusz spoleczny
ministerstwo edukacji narodowej
Jesteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma